Image result for اهل بيت ع

***نسيم معرفت***

*سفارش پيغمبر«ص»درباره حَسَنَين و فاطمه «عَلَيهِمُ السَّلامُ»

حَدَّثَنَا أَحْمَدُ بْنُ زِيَادِ بْنِ جَعْفَرٍ الْهَمَدَانِيُّ رَحِمَهُ اللَّهُ قَالَ حَدَّثَنَا عَلِيُّ بْنُ إِبْرَاهِيمَ بْنِ هَاشِمٍ قَالَ حَدَّثَنَا جَعْفَرُ بْنُ سَلَمَةَ الْأَهْوَازِيُّ قَالَ حَدَّثَنَا إِبْرَاهِيمُ بْنُ مُحَمَّدٍ الثَّقفِيُّ عَنْ إِبْرَاهِيمَ بْنِ مُوسَى ابْنِ أُخْتِ الْوَاقِدِيِّ قَالَ حَدَّثَنَا أَبُو قَتَادَةَ الْحَرَّانِيُّ عَنْ عَبْدِ الرَّحْمَنِ بْنِ الْعَلَاءِ الْحَضْرَمِيِّ عَنْ سَعِيدِ بْنِ الْمُسَيَّبِ عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ قَالَ: إِنَّ رَسُولَ اللَّهِ  (صَلَّي اللهُ عَلَيهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ)  كَانَ جَالِساً ذَاتَ يَوْمٍ وَ عِنْدَهُ عَلِيٌّ وَ فَاطِمَةُ وَ الْحَسَنُ وَ الْحُسَيْنُ (عَلَيهِمُ السَّلامُ) فَقَالَ اَللَّهُمَّ إِنَّكَ تَعْلَمُ أَنَّ هَؤُلَاءِ أَهْلُ بَيْتِي وَ أَكْرَمُ النَّاسِ عَلَيَّ فَأَحِبَّ مَنْ أَحَبَّهُمْ [فَأَحْبِبْ مَنْ أَحَبَّهُمْ] وَ أَبْغِضْ مَنْ أَبْغَضَهُمْ وَ والِ مَنْ والاهُمْ وَ عَادِ مَنْ عَادَاهُمْ وَ أَعِنْ مَنْ أَعَانَهُمْ وَ اجْعَلْهُمْ مُطَهَّرِينَ مِنْ كُلِّ رِجْسٍ مَعْصُومِينَ مِنْ كُلِّ ذَنْبٍ وَ أَيِّدْهُمْ بِرُوحِ الْقُدُسِ مِنْكَ ثُمَّ قَالَ (ص) يَا عَلِيُّ أَنْتَ إِمَامُ أُمَّتِي وَ خَلِيفَتِي عَلَيْهَا بَعْدِي وَ أَنْتَ قَائِدُ الْمُؤْمِنِينَ إِلَي الْجَنَّةِ وَ کَأَنِّي أَنْظُرُ إِلَي ابْنَتِي فَاطِمَةَ قَدْ أَقْبَلَتْ يَوْمَ الْقِيَامَةِ عَلَي نَجِيبٍ مِنْ نُورٍ عَنْ يَمِينِهَا سَبْعُونَ أَلْفَ مَلَکٍ وَ عَنْ يَسَارِهَا سَبْعُونَ أَلْفَ مَلَکٍ وَ بَيْنَ يَدَيْهَا سَبْعُونَ أَلْفَ مَلَکٍ وَ خَلْفَهَا سَبْعُونَ أَلْفَ مَلَکٍ، تَقُودُ مُؤْمِنَاتِ أُمَّتِي إِلَي الْجَنَّةِ. ثُمَّ الْتَفَتَ إِلَي عَلِيٍّ  (عَلَيهِ السَّلامُ) فَقَالَ : يَا عَلِيُّ إِنَّ فَاطِمَةَ بَضْعَةٌ مِنِّي وَ هِيَ نُورُ عَيْنِي وَ ثَمَرَةُ فُؤَادِي يَسُوؤُنِي مَا سَاءَهَا وَ يَسُرُّنِي مَا سَرَّهَا وَ إِنَّهَا أَوَّلُ مَنْ يَلْحَقُنِي مِنْ أَهْل بَيْتِي فَأَحْسِنْ إِلَيْهَا بَعْدِي وَ أَمَّا الْحَسَنُ‏ وَ الْحُسَيْنُ فَهُمَا ابْنَايَ وَ رَيْحَانَتَايَ وَ هُمَا سَيِّدَا شَبَابِ أَهْلِ الْجَنَّةِ فَلْيُكْرَمَا عَلَيْكَ كَسَمْعِكَ وَ بَصَرِكَ ثُمَّ رَفَعَ  يَدَهُ إِلَى السَّمَاءِ فَقَالَ اَللَّهُمَّ إِنِّي أُشْهِدُكَ أَنِّي مُحِبٌّ لِمَنْ أَحَبَّهُمْ وَ مُبْغِضٌ لِمَنْ أَبْغَضَهُمُ وَ سِلْمٌ لِمَنْ سَالَمَهُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حَارَبَهُمْ وَ عَدُوٌّ لِمَنْ عَادَاهُمْ وَ وَلِيٌّ لِمَنْ والاهُمْ.

اَحمد بن زياد بن جعفر هَمَداني با سلسله اَسناد و سَنَدهايي از سعيد بن مُسيّب و او از ابن عباس نقل مي کند که  روزي رسول الله (صَلَّي اللهُ عَلَيهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّمَ) در مجلسي نشسته بودند و در نزد ايشان حضرت علي   و حضرت فاطمه   و حضرت امام حسن و حضرت امام حسين (عَلَيهِمُ السَّلامُ) حضور داشتند. حضرت رسول الله (ص) فرمودند: پروردگارا مي داني که اينان اهل بيت من و گرامي ترين مردم نزد من هستند پس دوست بدار هر که آنان را دوست مي دارد و بُغض و کينه و دشمني بَورز با هر که با آنان کينه و بغض مي ورزد و دوست بدار و حمايت کن کسي را که آنها را دوست مي دارد و حمايت مي کند و دشمن بدار هر که آنان را دشمن مي دارد و ياري نما هر که آنان را ياري مي کند و آنان را از هر آلايشي پيراسته و مُنزَّه قرار بده و از جميع گناهان مَصون و محفوظ نگهدار و از جانب خود با روحُ القدس تائيد و تقويشان بفرما. سپس پيامبر (ص) متوجّه حضرت علي بن ابيطالب (عَلَيهِ السَّلامُ) شد و فرمود : يا علي تو امامِ امّتِ من و خليفه‌ من خواهي بود ، تو مُؤمنين را به سوي بهشت رهبري خواهي کرد . گويا من دخترم فاطمه (سَلامُ اللهِ عَلَيها) را مي‌بينم که فرداي قيامت بر شتري نجيب که از نور باشد سوار است و از طرف راست وي هفتاد هزار مَلَک و از سمت چپ او هفتاد هزار مَلَک و در مقابلش هفتاد هزار مَلَک و در پشت سرش هفتاد هزار مَلَک خواهد بود. دختر من ن مؤمنه‌ امّتم را به جانب بهشت رهبري خواهد کرد سپس مُجدّدا پيغمبر اکرم (ص)  متوجّه حضرت علي (عَلَيهِ السَّلامُ) شده و فرمود : يا علي فاطمه (س) پاره‌ تن من و نور چشم و ميوه‌ دل من است، آنچه که باعث ناراحتي او باشد باعث ناراحتي من و آنچه که موجب خشنودي وي شود ، موجب خشنودي من خواهد شد. فاطمه (س) اوّلين کسي از اهل بيتم است که به من مُلحق مي‌شود . بعد از من با دخترم فاطمه (س)  نيکو رفتار باش و اما حسن و حسين دو پسر و دو رَيحان من هستند و آنان سرور جوانان اهل بهشت هستند . بايد نزد تو همچون چشم و گوشت عزيز و گرامي باشند . سپس حضرت دستشان را به سوي آسمان گرفتند و عرضه داشتند : خداوندا گواه باش که من دوستدارِ دوست آنها و دشمنِ دشمنان آنها هستم و در صُلح هستم با هر کسي که با ايشان در صُلح است و در جنگ هستم با هر که با ايشان در جنگ است و دشمن هستم با هر که بدخواه آنان است و دوست هستم با هر کسي که آنها را دوست دارد.

* اَلأَمالي لِلصَّدُوقِ ،  صفحه 487 – 486  حديث -  بِحارُالأَنوار جلد 37 ص84حديث 52 .

** آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي

*** موضوعات و عناوين اخلاقي و تربيتي و اجتماعي و اعتقادي و حديثي+پايگاه انديشوران حوزه+آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي

*** عناوين و موضوعات اخلاقي،تربيتي ، اجتماعي، سياسي.+وبلاگ نسيم معرفت+آيت الله سيداصغرسعادت ميرقديم لاهيجي

** مجموعه مقالات وگفتمانهاي اقتصادي وبانکداري اسلامي و . +بانظارت آيت الله سعادت ميرقديم لاهيجي - (**)+کليک کنيد

** مجموعه مقالات وگفتمانهاي اقتصادي وبانکداري اسلامي و . +بانظارت آيت الله سعادت ميرقديم لاهيجي - (**)+کليک کنيد + http://hakim-askari.rozblog.com/post/543 .

** مجموعه مقالات وگفتمانهاي اقتصادي وبانکداري اسلامي و . +بانظارت آيت الله سعادت ميرقديم لاهيجي - (**)+کليک کنيد + http://hakim-askari.rozblog.com/post/543 .

حکیم زین العابدین عسکری لشت نشایی گیلانی وَ ,  ,الله ,حضرت ,مي ,مَنْ ,ميرقديم لاهيجي ,هر که ,آيت الله ,با هر ,و در ,وگفتمانهاي اقتصادي وبانکداري ,اقتصادي وبانکداري اسلامي ,الله سعادت ميرقديم ,سعادت ميرقديم لاهيجيمنبع

آیاسود بانک‌ها و مؤسّسات مالی اعتباری رباست؟+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی رشتی

سودِ عَلَی‌الحسابِ بانکها ربا نیست+وجه التزام یا جریمه تأخیر و دیر کردازنظر شوررای نگهبان ربا نیست+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت

اَسناد خزانه اسلامی، ابزاری مناسب برای سرمایه گذاری و ... +سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی رشتی

طرح جدید بانکداری اسلامی نه تنها مشکلات پیشین را حل نمی کند بلکه وخیم تر هم می شود...+سایت حکیم زین العابدین عسکری گیلانی لشت نشایی

درمقابل مُنکرات بايدآگاهانه برخوردنمود+ماجراي عکس مهران مديري و اون خانم+آیت الله سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی

یادی از مرحوم استاد فخرالدین حجازی+شادی روحش صلوات

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

دیوونه بازی های لپ لپی بهترین خدمات برش برنج قیمت لوازم یدکی دامپتراک HD465 نیک چیز دانلود آهنگ جدید قیمت فروش کاغذ دیواری سه بعدی دراگیتور وبلاگ انتشار رمان، داستان سریالی و داستان کوتاه مرکز خرید لوازم یدکی گریدر محتاجم